ANNE BABAYI İKNA ETMEK

bu günlerde keyifle okudugum kitaptan bir bölümü sizlerlen paylaşmak istiyorum

iknanın pisikolojisi

yazarı:Robert B. Cialdini

üniversiteli bir kızdan anne ve babaya mektup

Üniversiteye gitmek için enden ayrıldıgımdan bu yana size yazmayı ihmal ettim. Yaptıgım düşüncesizliktenötürüüzgünüm. Size, bu güne kadarr olanları anlatacagım, fakat okumaya devam atmadan önce oturun .

          Tamam,devam adelim,artık hayli iyi sayılırım. Buraya geldikten kısa bir süre sonra  yurtta cıkan yangında, pencereden atladıgım için kafatasımda oluşan kırıklar ve gecirdigimsarsıntı hemen hemen geçti. Hastanede iki hafta yattım, şimdi bir hayli iyi görünüyorum ve o korkunç baş agrılarıda artık sadece günde bir defa geliyor. Şanslıyımki, yurttaki yangını ve pencereden atlayışımı ,yakında bir benzin istasyonununpompacısı görmüş ve ve hemen itfayiyeye haber verip cankurtaran çagırmış. Beni hastanede ziyaret etti ve yurt tamamen yandıgı, kalacak başka yerimde olmadıgı için bana, oturdugu daireyi paylaşmayı teklif etti. Dairesi gercek bir bodrum katı ama sevimli bir yanıda var. Ocok iyi bir genç... Biz birbirimize sırılsıklan aşık olduk ve evlenmeyi düşünüyoruz.  Kesin tarihi kararlaştırmadık ama herhalde hamileligim belli olmaya başlamadan önce olacak.

           Evet anne ve babacıgım, hamileyim. Torun sahibi olmaya nasıl can attıgınızı biliyorum ve bebegi sevgiyle karşılayacagınızı , bana cocukken gösterdiginiz sevgi ve ilgiyi ondanda esirgemeyeceginizi his ediyorum.Evlenmemizdeki gecikme ,evlenmeden önce yapılan kan testlerinin olumsuz cıkmasına neden olan ve dikkatsizligimden dolayı benimde kaptıgım,erkek arkadaşımda mevcut küçük bir enfeksiyon.

            Şimdi sizleri bu güne kadar getirdikten sonra, yurtta yangın çıkmadıgını, sarsıntı geçirmedigimi,kafatasımın çatlamadıgımı, hastaneye yatmadıgımı,hamile olmadıgımı,nişanlanmadıgımı,hastalık kapmadıgımı ve ortada erkek arkadaş felan olmadıgını söyleyebilirim. Bununla birlikte, Amerika Tarihinden "d" kimyadan "f" aldım ve bu notları dogru perspektif içinde görmenizi isterim. sizin kızınız sharon

          Şharon kimyadan kalmış olabilir ama psikolojiden "a"aldı..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !